Domácí vinotéka na víno

Domácí vinotéka na víno

Dáváte přednost kvalitnímu vínu a rádi byste jej vychutnávali i doma, kdykoli se Vám zachce? Naše společnost dodává velmi kvalitní domácí vinotéky na víno. Tato zařízení zajišťují vínu dokonalou izolaci, automatizovanou kontrolu teploty, stálou vlhkost, přirozenou ventilaci a antivibrační systém. Izolaci z důvodu udržení stálé teploty, a aby se do vína nenatáhly žádné nežádoucí pachy. Pokud nemáte zrovna vinný sklípek a víno skladujete v prostorách společně se zeleninou apod., může dojít k tomu, že korek natáhne nežádoucí pachy a ty se pak přenesou i do vína.

Kvalitní vinotéky pro kvalitní vína

Automatickou kontrolu teploty netřeba vysvětlovat. Každý druh vína má na skladování doporučenou určitou teplotu. Když teplotu překračujete, víno zraje a stárne rychleji a samozřejmě tak ztrácí na kvalitě. Naopak, pokud ho podchladíte, může dojít k vysrážení vinného kamene a u červeného vína i k vysrážení barviv, což samozřejmě víno také znehodnocuje. Stálá vlhkost a přirozená ventilace se udržují také zejména kvůli korkovým uzávěrům, aby mohlo víno správně „dýchat“ a nedocházelo k tvorbě plísní a zápachu. A nakonec antivibrační systémy jsou v domácích vinotékách proto, aby zamezily nežádoucímu přenosu vibrací z kompresorů.

Domácí vinotéky na víno tak věrně kopírují podmínky vinného sklípku a Vy si můžete víno vychutnat kdykoli v pohodlí Vašeho domova. Pokud zatím nemáte představu o vinotéce, nebo chcete jen doladit detaily při Vašem výběru, neváhejte se na nás obrátit. Víno je naším koníčkem a vinotékám se věnujeme už mnoho let. Rádi Vám poradíme s výběrem.Máte dotaz? Kontaktujte nás