Technologie TRANSTHERM®

V technologii, používané k výrobě klimatizovaných skříní na víno TRANSTHERM, se dokonale snoubí dlouholeté profesionální zkušenosti ze základních pěti oblastí, které zabezpečují dokonalou péči o uložené víno: dokonalá izolace, automatická kontrola teploty, stálá vlhkost, přirozená ventilace a absence vibrací. Skříně TRANSTHERM jsou navíc konstruovány s patřičným důrazem na estetiku a ergonomii.


Dokonalá izolace

Stěny skříní jsou vyrobeny ze tří materiálů, které výborně odolávají teplotním výkyvům. Vnitřní vrstva je vyrobena ze silného, nárazuvzdorného polystyrenu, která dokonale pohlcuje vibrace chladícího kompresoru. Robustní a dekorativní vnější stěny jsou v rozích vyztuženy izolační částí. V mezistěnovém prostoru o šířce 45 mm je aplikována pěna, která zajišťuje optimální izolační vlastnosti skříně. Skříně TRANSTHERM® jsou dokonale připraveny pro archivaci vína a jsou domácí náhradou tradičních důstojných vinných sklepů.

Automatická kontrola teploty

Teplota je nastavovaná termostatem. Chladící systém je poháněn "pomalým" kompresorem, který je uložen tak, aby nepřenášel své vibrace na skříň. Výměník chladícího systému je vyroben z hliníku. Stejně tak jako vnitřní zadní stěna skříně. To zabezpečuje vynikající distribuci požadované teploty do celé skříně.

Stálá vlhkost

Korkové uzávěry lahví vyžadují speciální hydrometrické podmínky, aby nedocházelo k jejich vysychání. Tepelné čerpadlo (výhradně u skříní TRANSTHERM®) dovoluje, aby horký vlhký vzduch byl k dispozici okamžitě a automaticky. Přirozená kondenzace na zadní vnitřní stěně skříně vykazuje vlhkost mezi 55% - 80%.

Přirozená ventilace

Z důvodu zabránění tvorby nežádoucích plísní, zápachu a zničení korkových uzávěrů jsou skříně TRANSTHERM® vybaveny přirozenou ventilací, která je založena na stejném principu jako tepelné čerpadlo zabezpečující stálou vlhkost.

Žádné vibrace

Výběrem pomalých a dobře vyvážených kompresorů a jejich pružnému uložení bylo dosaženo nulových vibrací, přenášených do interiéru skříně a tím i na uskladněné víno.

Klimatizované skříně na víno

Použité technologie výroby skříní TRANSTHERM® jim dávají vynikající vlastnosti pro uložení vína. Bude optimálně skladováno. Kvalitní materiály, příkladná ergonomie a nadčasový design činí klimatizované skříně TRANSTHERM® ideálním bezpečným místem pro vaši pečlivě vybíranou sbírku.Tepelné čerpadlo

Princip tepelného čerpadla (výhradně u TRANSTHERM®) spočívá v zahřívání kondenzované vody. Dovoluje vlhkému vzduchu cirkulovat v prostoru skříně a udržovat stálou vlhkost v rozmezí 55% - 80%.

čerpadlo

Regulace teploty

Skříně TRANSTHERM® jsou vybaveny systémem teplotní regulace, využívajícím termostaty, které jsou vyrobeny speciálně pro toto použití. Citlivě ovládají jak chladící tak ohřevný okruh takřka v reálném čase, za vnější teploty 0 - 35°C. Maximální teplotní odchylka uvnitř skříně činí 1,5°C. Všechny skříně jsou vybaveny kontrolním a ovládacím panelem s displayem.

Ovládací panely řady Prestige

ovládací panely


Ovládací panely řady Elegance

ovládací panely

Vnitřní uspořádaní

TRANSTHERM® projektuje police a jejich uspořádání s ohledem na jejich specifické použití. Jsou vyrobeny z masivního buku a ošetřeny ochranným nátěrem tak, aby na ně bylo možné umístit velké množství lahví. Povrch zajišťuje dlouhou životnost v náročném prostředí klimatizované skříně. Vybírat je možné ze tří typů polic. Všechny jsou vybaveny popiskami, které usnadňují orientaci v uložených lahvích. Vzhledem ke svým rozměrům má model STUDIO speciální police.

Úložná police

Uložené láhve jsou bezpečně skladovány i v případě, že police není zcela zaplněná. Uložení až 77 lahví na polici.

výsuvná police

Výsuvná police

Snadná dosažitelnost všech 12 lahví

výsuvná police

Prezentační police

Ukázka 6 Vašich nejlepších vín

prezentační police

Máte dotaz? Kontaktujte nás